X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

Neden VDS Sunucu Kullanılmalı?

VDS ve VPS sunucular arasında kıyaslama yapan birçok kişi, neden VDS sunucu kullanılmalı? Sorusuna cevap arayarak VDS sunucuların avantajları hakkında araştırma yapmaktadır. Bu soruya cevap arayanlar için, VDS sunucuların avantajları hakkında kısa bir bilgilendirme yaptık.

Neden VDS Sunucu Kullanılmalı?

VDS sunucuların en büyük avantajı, sunucunun donanımsal anlamda bölünmesidir. Bu bölünmenin kullanıcısına sağladığı avantaj ise, sunucu üzerinde bulunan tüm VDS’lerin birbirinden bağımsız olacak şekilde diledikleri işletim sistemini kullanmalarına imkân verilmesidir.

Herhangi bir VDS sunucuya belirlenen özelliklerin, diğer VDS’ler tarafından kullanılması gibi bir durum söz konusu değildir. VDS kullanımının buna bağlı olarak sunduğu bir diğer önemli avantaj ise, bu sunucuların herhangi birine yapılacak saldırılardan ya da aşırı miktarda kaynak yüklenmesi gibi durumlardan diğer sunucuların etkilenmemesidir.

Bu sayede, VDS sunucu kullanımıyla daha kesintisiz bir kaynak elde edilmesi mümkün olmaktadır. VPS ile kıyaslanan bir hizmet olan VDS sunucular, teknik özellikleri bakımından VPS sunucular ile önemli farklılıklara sahiptir. Bu sunucu hizmetini kullanan kişilerin erişim haklarının sınırsız olması gibi özelliklerde, VDS sunucuları avantajlı kılan özellikler arasında yer almaktadır.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(23 defa görüntülendi. / 2 kişi faydalı buldu.)

Top